Dovolená pro rodiny s dětmi

Tři děti skotačící v moři

I rodiny s malými dětmi chtějí využít letních a zimních práznin a období klasických dovolených pro cestování za relaxací. S menšími dětmi je dovolená poněkud komplikovanější, ale ne nemožná.

Dovolená s malými dětmi v ČR

Jednodušší dovolenou může být odpočinek a relaxace na některém místě v České republice. Zvláště u velmi malých dětí nebo kojenců to velmi dobře zvažte jako preferovanou variantu.

Odpadnou komplikace v případě jakýchkoliv problémů, prostředí v ČR znáte přeci jen lépe než v některé cizí zemi. Stejně tak nebude problém s komunikací v českém jazyce nebo případné komplikace v případě potřeby akutního ošetření nebo následnou lékařskou péčí.

Dovolená s dětmi zdarma

Pokud máte děti staré již několik let, můžete využít výhodnou nabídku některých cestovních kanceláří, které nabízí dovolenou s dětmi zdarma. Akce se většinou týká dětí do určitého věku a případně zde může existovat ještě omezení na počet dětí, které mohou využít dovolenou zdarma.

V takovém případě počítejte s tím, že i ubytování v cílové destinaci bylo vybráno s ohledem a péčí tomu, že budete mít s sebou na cestách děti. K dispozici může být na hotelu i dětská sedačka nebo možnost zapůjčení kolébky.

Využít můžete nabídky dovolené v Chorvatsku, Řecku, Egyptě nebo ti odvážnější mohou vyzkoušet například Tunis.

Letní dovolená s dětmi u moře

Pokud cestujete do některého z mořských letovisek, tak si nezapomeňte dostatek opalovacího krému se silným ochranným faktorem. Rovníkové podnebí může být pro pleť menších dětí nebezpečné a to zvlášť okolo poledne.

Rádi jistě využijete možnosti koupání uvnitř areálu, kde kromě klasického bazénu bude k dispozici i dětské brouzdaliště. Možná zjistíte, že jste koupání v moři využili pouze některý z prvních dnů a pak bylo lepší využívat bazénu v areálu hotelu.

Zimní dovolená s dětmi

Za zimní dovolenou na horách se také můžete vydat po České republice. Začínajícímu lyžaři se paradoxně vyplatí vyrazit do některého z větších lyžařských středisek v zahraničí.

Zahraniční střediska počítají s možností zapůjčení kompletní lyžařské výbavy nedaleko sjezdovky. Mají k dispozici školu pro děti nebo začínající lyžaře či snowboardisty.

Většinou zde najdete také lepší klimatické podmínky a můžete si vychutnat více dní lyžování pod jasným sluncem než v ČR. Svahy jsou také pečlivě upravovány.

Nejvhodnější zahraniční letoviska najdete v Rakousku, Itálii, Francii nebo Švýcarsku.