Nejlevnější dovolená

Hromádka Eur na levnou dovolenou

Je pochopitelné, že se nebudete na svoji každoroční dovolenou zadlužovat a splácet ji několik měsíců nebo dokonce let. Pořídit dovolenou levně jde a není potřeba se nejak extrémně omezovat. Stačí k výběru přistupovat kreativně a zvolit trochu jinou cestu než tradičně.

Výběr jiné lokality

Pokud plánujete na dovolené ušetřit, nejjednodušším způsobem toho docílíte, pokud se zaměříte na levnější destinace. Nemusíte si vybírat měsíc na jachtě v Karibiku nebo putování po USA. Omezte se na evropská letoviska.

Pokud jste v minulých letech vyráželi právě do evropských letovisk, tak zkuste letos strávit dovolenou v České republice. I tady můžete dokonale relaxovat a uniknout z každodenního stereotypu.

Zkrácení odpočinku u moře

Pokud se nechcete vzdát své oblíbené destinace ani letos a toužíte tam vyrazit zase jako každý rok, omezte délku pobytu. Namísto čtrnácti dnů si můžete dopřát jen týden, místo týdne se můžete omezti na prodloužený víkend.

Nicméně nezkracujte počet dnů, které budete z práce. Pro dokonalou relaxaci je potřeba odpočívat v kuse aspoň 14 dní. Proto zbytek doby zkuste vyrazit na výlety v okolí svého bydliště nebo udělat věci, na které jste si při práci nedokázali udělat dostatek času.

Spokojit se s polopenzí

Ačkoliv to již nebude pravděpodobně příliš velká úspora, můžete volit jiný způsob stravování a místo all inclusive vybrat například stravování formou polopenze. Na oběd si můžete nakoupit něco v místě dovolené, případně využít vlastní zásoby.

Zájezdy na poslední chvíli

Na pobytovou dovolenou můžete vyrazit až těsně před odletem. Určitě se podaří vybrat výhodný super last minute a ušetřit i polovinu ceny dovolené, než kterou byste zaplatili v případě objednávky několik týdnů nebo měsíců dopředu.

Uspořte na dopravě

V některých případech můžete také zvolit jiný typ dopravy. Místo letadla si vzít autobus nebo vlastní automobil. Pro blízké destinace je to ještě akceptovatelná změna a také může ušetřit několik tisíc z celkové ceny zájezdu.

Kombinujte a buďte kreativní

Pokud si vše dopředu promyslíte a budete kreativní, určitě se podaří vymyslet způsob, jak vyrazit na zajímavou dovolenou i letos s celou rodinou, nezadlužit se na celý zbytek roku a pořádně si užít odpočinek. Tipy pro levnější dovolenou uvedené výše můžete i chytře kombinovat, tak toho využijte!