Exotická dovolená

Pláž na exotickém ostrově

Všechny krásy Čech už znáte a neláká Vás ani dovolená v některém z tradičních letních letovisek okolo Středozemního moře? Zkuste se podívat kousek dál a vyrazit za exotikou. Exotická dovolená nemusí být pouze odpočinek u azurově modrého moře na rozpálené písčíté pláži ve stínu palem. Je možné najít i exotické poznávací zájezdy, které Vám umožní poznat místní krajinu, zažít netradiční dobrodružství a vyzkoušet něco netypického.

Belize, Guatemala a Mexiko

Tajemný svět mayské civilizace láká dobrodružné cestující. Kromě průzkumu samotných památek můžete navštívit některé zapadlé vesničky, které se skrývají ve stínu impozantních mayjských chrámů a památek.

Yucatán a jeho nedozírné pláně vedle rozsáhlých sopečných pohoří Guatemaly. Náročné putování můžete zakončit na plážích Belize a kromě odpočinku prozkoumat průzračný korálový svět pod hladinou.

Bhútán

Do dnešních dnů izolované buddhistické království, které se úmyslně straní od zbytku světa. Snaží se zachovat svou jedinečnou kulturu a odstínit vlivy zahraničních kultur.

Zaměřují se hlavně na kulturu upřednostňující harmonii mezi lidmi a přírodou, mezi duchovními a světskými potřebami, ale také mezi poznaným i nepoznaným. Bhútán je pravděpodobně ta nejtajemnější země světa. Vypravte se za poznáním právě na dovolenou do Bhútánu.

Mauritius, Réunion a Seychely

Celkem 115 ostrovů v Indickém ocánu ve vzdálenosti 1600 km východně od Afriky. Seychelské ostrovy – oblíbený cíl cestujících z celého světa. Panenská příroda, příjemné tropické podnebí a pohátkové pláže s jemným bílým pískem. To vše tvoří ideální prostředí pro Vaši další dovolenou.

Srí Lanka (Cejlon)

Menší kousek země na ostrově Cejlon je nabitý kulturními i historickými památkami všech náboženství. Navíc jde o tropickou zemi s bohatou flórou i faunou, kterou zdobí exotické pláže.

Při příletu Vás uvítají příjemní lidé, můžete si pořídit vzácné kameny nebo vypít některý z aromatických čajů. Vychutnejte si dokonalé smíšení kultury i historie různých národů. Písčitý ostrov Cejlon jižně od Indie se těší na Vaši návštěvu.

Další exotické destinace

Pokud jste se nevybrali z doporučených destinací výše, zkuste si vybrat některou z následujících exotických destinací:

Brazílie, Dominikánská republika, Filipíny, Hong Kong, Jamajka, Jihoafrická republika, Kuba, Malajsie, Maledivy, Mexiko, Myanmar (Barma), Portugalsko, Spojené arabské emiráty, Spojené státy americké, Thajsko, Trinidad a Tobago, Vietnam.